Merkez Büyükşehir’in temizlik ekipleri yasakta da gece gündüz görev başında

Büyükşehir’in temizlik ekipleri yasakta da gece gündüz görev başında

Paylaş
Büyükşehir’in temizlik ekipleri yasakta da gece gündüz görev başında

Büyükşehir’in temizlik ekipleri yasakta da gece gündüz görev başında

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, 7 gün 24 saat çalışma esasıyla hizmetlerini sürdürüyor.
Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saat 19.00 itibarıyla Mersinliler evlerine giriyor, araç ve yaya trafiğinin azalmasını fırsat bilen Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri mesailerine başlıyor. Yasağın uygulandığı hafta sonu boyunca da temizlik ve dezenfeksiyon ekipleri, boş sokakları fırsat bilerek vatandaş yoğunluğunun fazla olduğu bölgeleri temizliyor ve dezenfekte ediyor. Ekipler, tertemiz bir Mersin için gece-gündüz demeden çalışıyor.
Hafta içi yürüttüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları ile caddeleri ve bulvarları tertemiz yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, kısıtlamanın başladığı 16 Nisan Cuma saat 19.00 itibarıyla evlerine giren vatandaşların ardından işe koyuldu. Ramazan ayı dolayısıyla alışverişin yapıldığı, özellikle kalabalık bölgeler yıkanarak temizlendi ve dezenfeksiyon ekibi tarafından dezenfekte edildi.
Yasağın sürdüğü hafta sonu boyunca kent genelinde temizlik çalışması yürüten ekiplerin bir durağı da Akdeniz ilçesi Hastane Caddesi oldu. Yol yıkama arazözleri ile cadde, bulvar, kaldırım, dükkan önleri, çarşı merkezleri, meydanlar, cami girişleri, otobüs durakları, üst geçitler, bankamatikler, duraklar, banklar gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu her nokta temizlenerek dezenfekte edildi.
Belli bir program dahilinde her gün temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını yerine getiren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, tertemiz bir Mersin için gece-gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyor.

FOTOĞRAFLI

Haberin Devamı
SIRADAKİ HABER