Tarsus Tarsus Belediyesi’nden dayanışma atölyesi

Tarsus Belediyesi’nden dayanışma atölyesi

Tarsus Belediyesi’nden dayanışma atölyesi

Tarsus Belediyesi’nden dayanışma atölyesi

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS (Mersin), (DHA)- TARSUS Belediyesi, huzurevi sakinlerine battaniye örülmesi amacıyla Dayanışma Atölyesi gerçekleştirdi.

Tarsus Belediyesi huzurevi sakinlerine battaniye örülmesi amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde Dayanışma Atölyesi düzenledi. Sosyal medya üzerinde yapılan çağrı ile gönüllü katılımcılar, huzurevine dağıtılmak üzere diz battaniyesi ördü. Huzurevi sakinlerine yalnız olmadıklarını göstermek üzere düzenlenen atölyede, el emeği göz nuru örülen battaniyeler huzurevi ziyaret edilerek yaşlılara hediye edilecek.
Atölyeye katılarak çalışmada yer aldıkları için katılımcılara teşekkür eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Hepimiz biliyoruz ki bir toplumun kalitesi ve düzeyi yaşlı vatandaşlarımıza gösterilen özen ve saygı ile ölçülür. Bizlerin inancı ve kültürü de bunu gerektirmektedir. Her yaşlı vatandaşımız aktif yaş alma şansına sahip olmalıdır. Bizler de bunun için görevimiz olarak her türlü çalışmayı yapıyor, onların yanında olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yaşlılarımız bizim değerlerimizin, kültürümüzün taşıyıcısıdır ve onlara hak ettikleri sevgi, saygı ve önemi göstermek görevimizdir. Onlar ile aramızdaki köprü ne kadar güçlü olursa, geleceğimiz de bir o kadar sağlam olur. Sizler böyle anlamlı bir çalışmada yer alarak diz battaniyesi ördünüz ve örülen battaniyeler huzurevlerimiz ziyaret edilerek yaşlılarımıza ulaştırılacak. Yaşlılarımızın saadet ve hafıza kaynağı olduğunu unutmadan ilmek ilmek sevgi ören siz değerli katılımcılara çok teşekkür ederim” dedi.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER