Yılmaz, Karapınar Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

Yılmaz, Karapınar Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

Yılmaz, Karapınar Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

09 Kasım 2021, Salı 12:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)-YILDIRIM Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Karapınar Gençlik Merkezi'nin, Türkiye'nin en modern gençlik merkezlerinden  birici olacağını söyledi. Y

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Şahin ile birlikte, Karapınar Gençlik Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçeye kazandırılacak Karapınar Gençlik Merkezi',nin,  250 bini aşan genç nüfusu ile birçok şehrin toplamından daha fazla gence ev sahipliği yapan Yıldırım’a değer katacağını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Türkiye’nin en modern gençlik merkezlerinden birisi Yıldırım'a yapılıyor.  5 bin 246 metrekarelik bir alana sahip olacak tesisimizin bünyesinde çok amaçlı salon, bireysel salonlar, derslikler, kütüphane, spor salonu, soyunma odaları, abdesthane, kadın spor merkezi, mescit ve kafeterya yer alacak. Merkezimiz tamamlandığında gençlerimizin kişisel gelişimlerine ve sosyalleşmelerine katkı sağlayacak” dedi.

Yıldırım'da gençlerin spor, kültür ve sanat ile iç içe bireyler olarak yetişmesini çok önemsediklerini vurgulayan Yılmaz, “Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirecek milletimizin geleceği ve dünyaya yön verecek nesillerin yetişmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Gençlerimize her türlü imkânı sağlıyor, ilçemizi, gençlik merkezleri, spor tesisleri, kütüphaneler ile donatıyoruz. Gençlerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda onlara yönelik yatırımlarımız devam edecek. Merkezimizin Yıldırım’a kazandırılmasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Yıldırım ve gençlerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER BİSAG üyelerine Afganistan brifingi