Yöresel çocuk oyunları şenliğinde eğlendiler

Yöresel çocuk oyunları şenliğinde eğlendiler

20 Nisan 2019, Cumartesi 10:55
A A
Yöresel çocuk oyunları şenliğinde eğlendiler

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hazrılanan "Mutlu Çocuk Güçlü Yarınlar" temalı "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yöresel Çocuk Oyunları Şenliği" başladı.
Remzi Özer Yatılı Bölge ortaokulunda düzenlenen şenlik kapsamında, ilk gün ilkokullar arası halat çekme yarışması, çuval yarışı, yumurta taşıma yarışması ve bilyeli araba yarışları yapıldı.Kıyasıya çekişmeli geçen mücadelede çocuklar bir o kadarda eğlendiler.
Şenliğin açılışına ve ilk gün yapılan yarışmalara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Şevket İyi, Özel Büro Koordinatörleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte velilerde katıldı.
Öğrenci velileri ve Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri tarafından, 23 nisan'a kadar sürecek olan şenliğin düzenlenmesinde katkısı olan okul müdürleri Abdullah Erdem, Ali Çenet ve Mehmet Bereketoğlu başta olmak üzere yarışmaya katılan ve görev alan öğretmenlere teşekkür edildi. Dereceye giren çocuklara ise ödülleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde verilecek.

FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Osmaniye’de çocuk oyunları festivaline hazrılanıyor