Yumurtatepe Bölge Parkı'nın çalışmaları başladı

Yumurtatepe Bölge Parkı'nın çalışmaları başladı

Yumurtatepe Bölge Parkı'nın çalışmaları başladı

09 Aralık 2020, Çarşamba 07:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

SİVAS,(DHA)- SİVAS'ın Emek Mahallesi’nde Yumurtatepe olarak bilenen 55 dönümlük arazi, bölge parkı ve sağlıklı yaşam alanına dönüşecek. Yapım ihalesi gerçekleştirilen projede çalışmalar başladı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin çalışmaları yerinde inceledi.
Yapılan ihalenin ardından yapımına başlanan Yumurtatepe Bölge Parkı inşaatını yerinde inceleyen Başkan Hilmi Bilgin, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Çalışma alnını inceledikten sonra bir açıklama yapan Başkan Bilgin, "Tuzlugöl Mahallesi, Emek Mahallesi, Diriliş Mahallesi, Esentepe Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Meraküm Mahallesi ile Sivas’ın batı Bölgesine hizmet verecek 55 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz Yumurtatepe Bölge Parkımızda çalışmalar aralıksız devam ediyor" dedi.
Projenin 2021 yılının bu döneminde açılışın gerçekleşeceğini ifade eden Bilgin, "55 bin metrekare alandan oluşan bölge parkımızın içerisinde restoran, 6 farklı çocuk oyun alanı, futbol, basketbol, voleybol sahaları, egzersiz aletleri, spor alanları, seyir terasları, süs havuzları yer alacak" ifadelerini kullandı. 

'SİVAS’I YEMYEŞİL YAPACAĞIZ'
Sivas'ı yemyeşil yapacaklarını sözlerine ekleyen Bilgin, "Sadece bölge parkları, millet bahçeleri yapmıyoruz. Şehrimizin ana caddeleri ana arterlerini de ağaçlandırarak yemyeşil bir Sivas'ı hep birlikte inşa edeceğiz. Bahar mevsimi ile birlikte başta ana arterler caddeler ve bulvarlar olmak üzere ağaç dikebildiğimiz her yere nitelikli ağaçlar olan çınar ağaçlarını dikiyoruz. Biz hep söyledik eser siyaseti yapacağız, az konuşacağız çok çalışacağız ve bizim adımıza inşa ettiğimiz projeler konuşacak" ifadelerine yer verdi.
Tuzlugöl Mahallesi Muhtarı Mesut Erbaş ise, "Vizyoner projeleriyle şehrimize değer katan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'e çok teşekkür ediyorum. Mahalle sakinlerimizin en çok talep ettiği konu parktı. Çocuklarımızın oynayacağı gençlerimizin büyüklerimizin oturup sohbet edebileceği bir alanı mahallemize kazandırmak bizlerin talep ve isteklerini geri çevirmeyerek halkın içinde olduğunu gösteren Başkanımız ve ekibini şükranlarımı sunuyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jandarmadan köy çocuklarına mayın tespit köpeğiyle gösteri