ışık hüzmesi

ışık hüzmesi Haberleri

ışık hüzmesi haberleri sayfasında ışık hüzmesi haberlerini bulabilir tüm ışık hüzmesi haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. ışık hüzmesi haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

Kayseri'de heyecanlandıran ışık hüzmesi

Kayseri'de heyecanlandıran ışık hüzmesi

Kayseri Sarıoğlan'da gökyüzünü aydınlatan ışık hüzmesi bölgede heyecan yarattı. ışık hüzmesinin görüldüğü anlar güvenlik kameralarına yansıdı.
Türkiye'den ürperten görüntüler! Düşen göktaşı çok sayıda ilden görüldü

Türkiye'den ürperten görüntüler! Düşen göktaşı çok sayıda ilden görüldü

Türkiye'de dün gece saat 22.57’de yurdun özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Ordu, Samsun, Trabzon, Giresun’da görülen ışık hüzmesi heyecan yarattı. Sosyal medyada vatandaşlar yaşananları gök taşı (meteor) düşmesi olarak nitelendirdi.

"Bu daha başlangıç" diyen profesör meteor düşebilecek iki ayı açıkladı

Dün akşamdan beri özellikle Doğu Karadeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinden görülen ışık huzmesi ülke gündemini meşgul ediyor. Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş,"Ağustos ve ekim aylarında meteor düşmelerini görebileceğiz, daha yeni başladık” dedi.
Doç. Dr. Ozan Ünalan: Bu tipik bir meteor olayı

Doç. Dr. Ozan Ünalan: Bu tipik bir meteor olayı

Türkiye'nin özellikle Doğu, Güneydoğu ve Doğu Karadeniz bölgelerinde gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ışık hüzmesi heyecan yarattı. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi, Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünalan, ışık hüzmesinin meteor olduğunu belirterek, "Bu tipik bir meteor olayı, aslında yer yer bazı yerlerde yer sarsıntısı olmuş olabilir. Bu anlamda, tipik bir meteor olayı ile karşı karşıyayız diyebiliriz." dedi.