Yazın Saç Bakımı

Yazın Saç Bakımı Haberleri

Son dakika yazın saç bakımı haberleri ile ilgili Posta.com.tr'ye eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazın saç bakımı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazın saç bakımı haber sayfamızda...
Yazın saç bakımı için ipuçları! Bunu yapmayı unutmayın

Yazın saç bakımı için ipuçları! Bunu yapmayı unutmayın

11.05.2023
Saç sağlığını korumak için mevsime uygun bakım yapmanız şart. Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde saç bakım rutininizi de yavaş yavaş değiştirmeniz gerekir. Özellikle yazın herkesin yaptığı bazı saç bakım hataları var bu yanlış uygulamalar saç tellerine ciddi anlamda zarar veriyor. Saçların yıpranmasına ve dökülmesine sebep oluyor. Sağlıklı saçlar için yazın uygulamanız gereken ipuçlarını sizler için derledik.
Saçlarınızı yaz mevsimine hazırlayın

Saçlarınızı yaz mevsimine hazırlayın

22.09.2023
Yaz mevsimi güneşin parıldadığı ve herkesin sıcak havayı içinize çekerek dışarıda vakit geçirmek istediği bir zamandır. Bununla birlikte, sıcak ve nemli iklim saçınıza zarar vererek kuru, kıvırcık ve kırılmaya eğilimli hale getirebilir. Bu yüzden yaz aylarında saçlarınıza özen göstermeniz önemlidir. İşte yazın saç bakımı için bazı ipuçları.
Sıcaktan yıpranan saçları onarmak için ipuçları

Sıcaktan yıpranan saçları onarmak için ipuçları

3.08.2022
Saçlar yaz aylarında diğer mevsimlere göre daha fazla yıpranır. Yazın deniz, güneş, havuz ve sıcak hava derken saç dipleri ve saç telleri zarar görür. Saçlar sıcak havanın etkisiyle doğal nemimi kaybeder. Saçların ihtiyacı olan nemini geri kazandırmak ve saçları korumak için yazın onarıcı bakım yöntemlerini düzenli olarak uygulamak gerekir. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz onarıcı yöntemler sayesinde yaz aylarında da kusursuz saçlara sahip olabilirsiniz.
Yaz aylarında saçlarınızın yıpranmasını engelleyin!

Yaz aylarında saçlarınızın yıpranmasını engelleyin!

4.07.2022
Yaz aylarında kavurucu sıcaklardan ve güneş ışınlarının zararlı etkilerinden saçlarınız yıpranabilir. Yıpranan saçlar saç tellerinizin cansız, mat ve sağlıksız görünmesine yol açar. Saçlarınızı yaz aylarında özellikle güneşten korumanız gerekir. Saçlarınızı güçlendirmek ve yıpranmasını önlemek için saçlarınızı bakım ürünleriyle desteklemelisiniz. Peki, Yaz aylarında saç bakımı nasıl olmalıdır? Gelin bu sorunun yanıtına birlikte bakalım.
Yaz aylarında saçlarınıza dikkat! Hemen değiştirin

Yaz aylarında saçlarınıza dikkat! Hemen değiştirin

15.06.2022
Yazın saçlarınızı güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumanız gerekir. Çok fazla güneşe maruz kalan saçlar, kırılık ve cansızlaşır. Doğal parlaklığınız kaybeder. Bu sebeple özellikle yaz aylarında saçlarınıza gözünüz gibi bakmanız gerekir. Peki, yazın saç bakımı nasıl yapılır? Bunun yanıtına gelin birlikte göz atalım...
Saçlarınızı 4 adımda yaza hazırlayın!

Saçlarınızı 4 adımda yaza hazırlayın!

23.05.2022
Saçlarınız yaz aylarında deniz, kum, güneş derken çok fazla yıpranabilir. Saçlarınızı yaza hazırlamak için öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Saçlarınızın yazın daha çok yıpranmasını önlemek için saçlarınıza bakım yapmalı ve saç tellerinizi güçlendirmelisiniz. Saçlarınızı 4 adımda yaza hazırlamanın yollarını sizler için araştırdık.
Deniz ve havuz sonrası cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Deniz ve havuz sonrası cilt bakımı nasıl yapılmalı?

8.08.2021
Yaz aylarında deniz veya havuzda geçirilen sürenin uzaması ve güneşin etkisiyle cilt problemlerinin ortaya çıkma riskinin artmasına dikkat çeken Dr. Ebru Koç, 'Özellikle havuz dezenfeksiyonu için kullanılan kimyasal maddeler cildimize oldukça zarar vermektedir. Güneşten korunmak ve bronzlaşmak için kullanılan kremlerin içerisindeki kimyasallar da tahmin edilenden daha büyük cilt tahribatlarına sebep olabiliyor' dedi.
Yazın saç bakımı nasıl olmalı?

Yazın saç bakımı nasıl olmalı?

30.07.2021
Yazın aşırı güneş, havuz ve deniz suyu saçları yıpratabiliyor. Bu nedenle yaz mevsiminde de saç bakımına dikkat etmek gerekiyor. Peki yaz aylarında saç sağlığı nasıl korunabilir? İşte yazın saç ve saç rengini korumanın yolları...
Kırmızılı kadın

Kırmızılı kadın

28.10.2023
75 yaşındaki İrlandalı şarkıcı Chris de Burgh önceki akşam Harbiye, Lütfi Kırdar’da unutulmaz bir konser verdi. “Bugün buraya ‘hâlâ yaşıyor mu, hâlâ şarkı söyleyebiliyor mu’ sorusuyla geldiniz biliyorum” diye espri yapan Burgh tek kişilik bir performans sundu. Meşhur ‘Lady In Red’ (Kırmızılı Kadın) şarkısını, kırmızı bir elbise giyerek sahneye çıkan Şevval Sam ile birlikte seslendirdi.
Saç rengini 20 dakikada 3 ton birden açıyor! Boya ve açıcı yok, kuaföre gitmeden doğal saç açan yöntem

Saç rengini 20 dakikada 3 ton birden açıyor! Boya ve açıcı yok, kuaföre gitmeden doğal saç açan yöntem

1.05.2023
Yaz aylarında özellikle normalden daha açık renkte saçlar tercih edilir. Bunun içinde kuaförde çok uzun saatlerde geçirirsiniz. Kuaförde saç açma için yaptırdığınız her işlem saçlarınıza ciddi zarar verir, saç sağlığını bozar. Bunun yerine kimyasal işlemlere maruz kalmadan da saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Kuaföre gitmenize gerek kalmadan doğal saç açma işlemi yapmak için bu ipuçlarını takip edin.
Yazın saç bakım rutinin değiştirin! Sıcak havalarda saçları şekillendirmek için ipuçları

Yazın saç bakım rutinin değiştirin! Sıcak havalarda saçları şekillendirmek için ipuçları

21.04.2023
Yaz geldi ve saç bakım rutinimizi değiştirme zamanı. Ancak ısı, nem ve güneşe maruz kalma nedeniyle, mükemmel yaz saç stilini elde etmek zor olabilir. İşte burada saç şekillendirme araçları devreye giriyor. Saç düzleştiricilerden bukle maşalarına kadar, istediğiniz görünümü elde etmenize ve aynı zamanda saçınızı korumanıza yardımcı olabilecek pek çok araç var. İşte yazın saç rutininizi yenilemek için bazı şekillendirme aracı tüyoları.
Rapunzel saçların muhteşem dönüşü

Rapunzel saçların muhteşem dönüşü

4.09.2022
Sosyal medyada bir uzun saç akımıdır gidiyor. Elçin Sangu, Hande Doğandemir, Şevval Şahin, Eda Ece, Didem Soydan, Nur Bilen Yavuzer gibi ünlü isimler radikal bir kararla beline kadar, uzun saça yöneldi. Ünlülerin saçlarını, kendilerine özel bir kaynak yöntemiyle uzatan saç tasarımcısı Ahmet Çoban’la saç trend’lerini ve yaz çıkışı saçımızın ihtiyacı olanları konuştuk.
Yazın sağlıklı saçlar için 4 ipucu

Yazın sağlıklı saçlar için 4 ipucu

30.07.2022
Yazın deniz, havuz ve güneş derken saçlarınız aşırı yıpranabilir. Saçlarınızın sağlığını korumak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle yaz aylarında saçlarınızı güçlendirmeli ve yıpranmalara karşı korumalısınız. Aşırı sıcak havaların sebebiyle zarar gören saç tellerini onarmalısınız. Yazın saç sağlığı nasıl korunu? diye merak ediyorsanız bu ipuçlarına mutlaka göz atın.
Boyalı saç bakımı nasıl yapılır?

Boyalı saç bakımı nasıl yapılır?

8.06.2022
Saçınızu sık sık boyatmak zorunda kalmamak için boyanızın uzun süre dayanmasını isteriz. Bunu gerçekleştirmenin birçok yolu var. İster ince bir balyaj ister güçlü vurgular seçin, boyalı saçınızı nasıl koruyacağınızı bilmek çok önemlidir. Biraz daha özen ve dikkatle, boyalı saçlarınız çok daha uzun süre sağlıklı kalır ve canlı görünür. Nasıl olduğunu öğrenelim.
Kalıcı makyajda gizli tehlike; dövme boyasına dikkat!

Kalıcı makyajda gizli tehlike; dövme boyasına dikkat!

11.07.2021
Kalıcı makyaj özellikle doğru ve güzel yapıldığı zaman kadınların her daim bakımlı olmasına yardımcı oluyor ancak kalıcı makyaj boyalarına dikkat! Güvenli olmayan ucuz malzemeler size önemli sorunlar yaratabilir
Elektrik faturasını yüzde 20 ucuzlatın!

Elektrik faturasını yüzde 20 ucuzlatın!

11.06.2021
Elektrik faturasında yüzde 20 tasarruf imkanı... Elektrikte tüketim rekoru yaz aylarında kırılıyor. İşte bu yüzden enerji tasarrufuna en çok dikkat edilmesi gereken mevsimdeyiz. Faturaları düşürmek aslında çok basit. Önlemleri belki çoğumuz biliyoruz ama ya unutuyoruz ya da ihmal ediyoruz. Bu nedenle hayat boyu lazım olacak 20 pratik öneriyi sizler için hazırladık. Bilal Emin Turan'ın haberi...
Cebi serinleten 20 yazlık öneri

Cebi serinleten 20 yazlık öneri

10.06.2021
Elektrikte tüketim rekoru yaz aylarında kırılıyor. İşte bu yüzden enerji tasarrufuna en çok dikkat edilmesi gereken mevsimdeyiz. Faturaları düşürmek aslında çok basit. Önlemleri belki çoğumuz biliyoruz ama ya unutuyoruz ya da ihmal ediyoruz. Bu nedenle hayat boyu lazım olacak 20 pratik öneriyi sizler için hazırladık.
Buram buram yaz kokarken

Buram buram yaz kokarken

20.07.2018
Yaz mevsimi sanki biz kadınlara gelmiş gibi
Cildime neler oluyor?

Cildime neler oluyor?

2.05.2022
Dermatolog Doç. Dr. Alev Eken, mesleki yolculuğundaki kanıta dayalı bilgi, sezgi ve deneyimlerini ‘Cildime Neler Oluyor?’ adlı kitabında bizlerle paylaştı. Bütünsel sağlığın cildimize olan etkilerinden, iyi yaş alma ve güzellik yolculuğunun yönetimi hakkında önemli ipuçları barındıran kitabın kapak tasarımı ve görselleri Işın Nur Cicerali imzalı. Cicerali, aynı zamanda kitabın röportörü. Cildimizle ilgili tüm merak edilenleri sordum, Dermatolog Alev Eken anlattı.
Bebekler ne zaman yıkanmalı?  Bebek şampuanı nasıl seçilmeli?

Bebekler ne zaman yıkanmalı? Bebek şampuanı nasıl seçilmeli?

5.02.2020
Ebeveynler bebeğin doğumundan kısa bir süre sonra genellikle günlük rutinine banyoyu ekler. Uzmanlar, bebeğin ilk banyosunu bir yaşına gelene kadar ertelemelerini önerir. Bunun nedeni, doğumdan sonra bebeğinizin cildindeki koruyucu balmumsu bir madde ile kaplanmış olması. Peki, bebekleri ne zaman yıkamalıyız? Bebekleri yıkarken nelere dikkat edilmeli? Bebek şampuanı nasıl seçilmeli? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu bebeklerin bakımını ve bebekleri yıkarken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.
Kritik haftalar

Kritik haftalar

29.08.2019
DİKKAT! En fazla para harcanan döneme giriyoruz.
‘Yaz’ deyip de geçmeyin cilt ve saç bakımı önemli

‘Yaz’ deyip de geçmeyin cilt ve saç bakımı önemli

13.07.2019
Güzelliğin içten geldiğini vurgulayan Sana Jahoui, özellikle yaz aylarındaki beslenme dengesi ve doğru ürün tercihleri ile cilt ve saç bakımınızı nasıl koruma altına alacağından bahsetti.
Hangi estetik operasyon hangi dönemde yaptırılmalı

Hangi estetik operasyon hangi dönemde yaptırılmalı

17.09.2018
‘Estetiğin mevsimi mi olur?’ demeyin. Evet, estetiğin de bir sezonu var. Hangi ameliyatın hangi dönemde yapılacağına dikkat etmeli ve önem vermelisiniz. Çünkü yapılan operasyonun sonuçları mevsimlere göre değişiklik gösterebiliyor. Seycan Tanfer, sonbahar estetiği ve cilt bakımı ile ilgili bilgiler verdi…
Hatırla Türkiye!

Hatırla Türkiye!

12.09.2018
Kaynakları doğru ve verimli kullanmak kültürümüzde var
Selülitleri yok eden doğal kür tarifi

Selülitleri yok eden doğal kür tarifi

10.08.2018
Hemen hemen herkesin mutfağında olabilecek malzemelerle selülitlerden kurtulmak mümkün. Tek yapmanız gerekense 14 gün boyunca aralıksız bu kürü uygulamak.