Rauf Tamer

Rauf Tamer

Kırık - dökük

Millet İttifakı’nda... - Tek hedef, tek ilke, tek üslup, tek düşman. Hepsi tek. Seçimi kazanır da yönetime gelirse, Türkiye’de muhalefet diye bir unsur kalmayacak. Hepsi iktidara taşınacak.

Rağmen

İnsan manzaralarına bakın. Salgın hastalık tehlikesine dair en ufak bir telaş ve korku görüyor musunuz?

Rüyada ancak

Şöyle bir şey olsa: Muhalefet liderleri toplantıdayken... Yani Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu, Babacan, Davutoğlu, Akşener falan bir masa etrafında oturmuş konuşurlarken...

Başkan Beyazıt

Sadece Galatasaray’ın değil, Türk Sporu’nun ölümsüz başkanıydı. Fair-play’in unutulmaz öncüsü, dostlukların başöğretmeniydi. İş Dünyası’nın daima moral gücüydü, cemiyet hayatının çok renkli bir simasıydı.

Tuhaf bir durum

Kitaba bakarsanız, Cumhurbaşkanı, 5 yıl için seçilecek... Mevcut yetkileriyle birlikte 5 yıl. Fakat, Millet İttifakı ona 2 yıl süre tanıyacak. Hangi hakla? Ve hangi yasayla?

İtibar

“Muhtar bile olamaz.” Hayır. Bu laf öyle değil artık. Bilakis. “Muhtar bile olabilir.”

Kaçak oylar

Daha doğrusu: - Kaçacak olan oylar. Nedir bu? Anlatayım.

Kandırmaca

Şunun iyice anlaşılması lazım: Barış, özgürlük, demokrasi... Bu üç kelime, gerçek anlamından saptırılmış, bir şifreye dönüştürülmüştür. Çünkü bu üç kelime, kimsenin itiraz edemeyeceği kelimelerdir. Ama bakın kimlerin ağzında.

İyi haber

Hangi ülkede, hangi seçim olsa, adaylar, Türkiye karşıtlığı yaparak oy toplamaya çalışıyorlar.

Gözden kaçanlar

İsabet buyurdular. Çatı dedikleri tek aday’la seçime gidecekler ki, hangi partinin yüzde kaç oy aldığı anlaşılmasın... 3 mü, 5 mi, 15 mi? At atabildiğin kadar.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder