Kurt ve kuzu

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu emirkulu on büyükelçi, başımıza yeni bir dert açmaz inşallah. Kurt zaten kafaya koymuş... Kuzuyu ille yiyecek... Ne zamandır “Suyumu bulandırıyorsun” deyip duruyor. Kavala, Demirtaş, F-35 falan hepsi bahane.

*

Başlarındaki kaptan belli. ABD ön ayak olmasa, 9 ülke nereden ve nasıl bir araya gelip de bize muhtıra verecek?.. Yahu Finlandiya ne tanısın Kavala’yı? Yeni Zelanda neyi imzaladığının farkında mıdır? Geçiniz. ABD biliyor böyle bir muhtıraya Erdoğan’ın vereceği tepkiyi. O tepkiyi versin ki, hepsi birden tepemize binsin, linç için bahane doğsun. Oyun budur. Bu kadar basit.

*

En güvendikleri müttefik de kim, biliyorsunuz...

- İçimizdeki İrlandalılar. On büyükelçinin yanında hemen yer alacakları muhakkaktı... Nitekim hemen mevzilendiler... Dostlarına sırt verdiler. Sur ilçesinde hendek kazan arkadaşlarına da selam gönderdiler.

*

Bunlar bizim için sürpriz değil... ABD kataloğunda biz resmen düşman ülke’yiz. Bu açıkça ilan edilmiş... Hâlâ “düşman değil dostuz, müttefikiz” diyerek kim kimi kandırıyor? Bir şey söyleyeyim: 20 yıl evvel, ilk işareti almıştık zaten.

- Kafamıza çuval geçirildiği gün... Hatırladınız değil mi? Gün ola harman ola. Rövanşını aynı biçimde almayı Allah bize nasip edecektir, buna eminim.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder