Sogan

Sogan Haberleri

Her gün çiğ sarımsak ve soğan yerseniz ne olur?

Her gün çiğ sarımsak ve soğan yerseniz ne olur?

Bilim insanları Porto Riko’da 600’den fazla kadınının beslenme alışkanlıklarını araştırdılar. Araştırmada her gün çiğ sarımsak ve soğan tüketen kadınlar incelendi. Peki her gün soğan ve sarımsak yerseniz ne olur? İşte ortaya çıkan araştırma sonuçları.
Her gün 1 diş sarımsak yerseniz ne olur?

Her gün 1 diş sarımsak yerseniz ne olur?

Büyüklerimizden her gün 1 diş sarımsak yutmamız gerektiğini duymuşuzdur. Büyüklerimizin sarımsak yutma öğüdünü son zamanlarda modern bilim de desteklemeye başladı. Soğangiller ailesinden bir bitki olan sarımsağın sağlığımız için sayısız faydası var. Kötü kokması onu yememiz için zaman zaman engel olsa da aslında bu kokunun da çözümü var. Gelin her gün 1 diş sarımsak yersek vücudumuzda neler olur bir göz atalım.

"İftara ne pişirsem" diyenlere iftar menüsü (21 Mayıs 2020)

Bugün iftarda ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler iftar menüsünde... Eğer "İftarda ne yesek, iftara ne pişirsem?" diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak soğan çorbası tarifi, musakka tarifi, sade bulgur pilavı tarifi ve güllaç tarifleri.
Bir ton intikam: Ben ağladım sen de ağla

Bir ton intikam: Ben ağladım sen de ağla

Çin’de sevgilisinden ayrılan Zhao adlı kadın, ilginç bir intikam aldı. Sevgilisinin kapısının önüne bırakılmak üzere 1 ton soğan sipariş etti. Soğanlar ile bırakılan notta “Ben 3 gün ağladım. Şimdi sıra sende” yazıyordu.
Sami Kiresepi, eşini soğana benzetti

Sami Kiresepi, eşini soğana benzetti

Santa Farma İlaç Sanayi’nin patronu Sami Kiresepi, çocuklarının annesi Rachel Araz’ın Instagram’daki canlı yayınına konuk oldu. Halil Kalmuk/ halil.kalmuk@posta.com.tr

"İftara ne pişirsem" diyenlere iftar menüsü (12 Mayıs 2020)

Bugün iftarda ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler iftar menüsünde... Eğer "İftarda ne yesek, iftara ne pişirsem?" diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak soğan çorbası tarifi, kavurma tarifi, pirinç pilavı tarifi ve güllaç tarifleri.
Ramazan'ın 15. günü Hünkâr, iftarda soğanlı yumurta yerdi

Ramazan'ın 15. günü Hünkâr, iftarda soğanlı yumurta yerdi

Soğanlı yumurta deyip geçme.

"İftara ne pişirsem" diyenlere iftar menüsü (26 Nisan 2020)

Bugün iftarda ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler iftar menüsünde... Eğer "İftarda ne yesek, iftara ne pişirsem?" diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak soğan çorbası tarifi, kirde kebabı tarifi, mor lahana salatası tarifi ve şerbetli Kemalpaşa tatlısı tarifleri.
Soğan suyu ile saç uzatma yöntemleri

Soğan suyu ile saç uzatma yöntemleri

Günümüzde bakım ve beslenmede tamamen doğal yöntemler popüler olmaya başlamışken saç uzatmak için kimyasallara yönelmek hiç de iç açıcı değil. Çok uzun zamandır uygulanan soğan suyuyla saç uzatma yöntemi, hem uygulama kolaylığı hem de basit malzemeleriyle gönüllerde taht kuruyor. Soğan suyu saç uzatır mı? Soğan suyu ile nasıl saç uzatılır? İşte cevaplar.
Taze soğanlı bisküvi tarifi: Taze soğanlı bisküvi nasıl yapılır?

Taze soğanlı bisküvi tarifi: Taze soğanlı bisküvi nasıl yapılır?

Farklı lezzetler arayışı içerisindeyseniz taze soğanlı bisküvi tarifi tam size göre bir lezzet olacaktır. Sevdiklerinize hazırlamak için taze soğanlı bisküvi tarifi arıyor ya da taze soğanlı bisküvi nasıl yapılır merak ediyorsanız "Taze soğanlı bisküvi tarifi, taze soğanlı bisküvi nasıl yapılır" haberimize bir göz atın.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (14 Nisan 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak soğan çorbası tarifi, kapuska tarifi, mengen pilavı tarifi ve red velvet pasta tarifleri.
Uzman psikologdan corona virüs uyarısı: Çocuğunuzun davranışlarını, iştahını gözlemleyin

Uzman psikologdan corona virüs uyarısı: Çocuğunuzun davranışlarını, iştahını gözlemleyin

Uzman Klinik Psikolog Dila Soğancı, "Çocuğunuzun bulunduğu ortamlarda corona virüs hakkında konuşmalarınıza, yüksek endişeli cümleler kurmaktan ve geleceğe dair yaşanabilecek felaketler hakkında konuşmaktan kaçının" uyarılarında bulundu.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (07 Mart 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak soğan çorbası tarifi, bostan kebabı tarifi, sebzeli bulgur pilavı tarifi ve kadayıf sarma tarifleri.
Buzdolabında neleri saklamalı, neleri saklamamalı?

Buzdolabında neleri saklamalı, neleri saklamamalı?

Yiyecek atığı miktarını azaltmak amacıyla İngiltere'de kurulan 'Love Food Hate Waste' isimli oluşum, nelerin buzdolabında tutulması, nelerin tutulmamasına dair önerileri paylaştığı bir kılavuz hazırladı. Buna göre, ketçap ve hardal gibi sosların buzdolabı dışında muhafaza edilmesi gerektiği, mantarlar ise bir kurulama bezinin içinde buzdolabında tutulması gerekiyor.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (05 Mart 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak un çorbası tarifi, pirinçli soğan dolması tarifi, piyaz tarifi ve tiramisu tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (22 Şubat 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem?" Diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak tarhana çorbası tarifi, pirinçli soğan dolması tarifi, Çerkes tavuğu tarifi, ağlayan kek tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (16 Şubat 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak soğan çorbası tarifi, alinazik tarifi, buhara pilavı tarifi ve cocostar pastası tarifleri.
Soğan dilimiyle uyumanın faydaları

Soğan dilimiyle uyumanın faydaları

Soğan, yemeklerde tercih ettiğimiz bir besin olarak bilir. Soğanın hiç bilmediğimiz bir sürü faydaları vardır. Tıp bilimde doğal antibiyotik diye adlandırılan soğan ile uyumanın faydaları oldukça fazla. Soğan dilimiyle uyumanın faydalarını merak ediyorsanız "soğan dilimiyle uyumanın faydaları" haberimize bir göz atın.
Soğansız menemen tarifi: Soğansız menemen nasıl yapılır?

Soğansız menemen tarifi: Soğansız menemen nasıl yapılır?

Kahvaltıların vazgeçilmezi olan soğansız menemen tarifi aynı zamanda öğle veya akşam yemeklerinde de tercih edilebilecek çok lezzetli bir öğün. Sevdiklerinize hazırlamak için soğansız menemen tarifi arıyor yada soğansız menemen nasıl yapılır merak ediyorsanız "soğansız menemen tarifi, soğansız menemen nasıl yapılır" detaylar haberimizde.
Soğan çorbası tarifi: Soğan çorbası nasıl yapılır?

Soğan çorbası tarifi: Soğan çorbası nasıl yapılır?

Soğuk havalarda içinizi ısıtacak ve size hastalıklara karşı korunmada yardımcı olacak soğan çorbası tarifi oldukça lezzetli bir tariftir. Evde soğan çorbası tarifini oldukça pratik bir şekilde hazırlayabilir ve şık sunumlar eşliğinde servis edebilirsiniz. Eğer soğan çorbası nasıl yapılır merak ediyor yada soğan çorbası tarifi arıyorsanız "soğan çorbası tarifi, soğan çorbası nasıl yapılır" haberimize göz atın.