tuvalet eğitimi

tuvalet eğitimi Haberleri

tuvalet eğitimi haberleri sayfasında tuvalet eğitimi haberlerini bulabilir tüm tuvalet eğitimi haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. tuvalet eğitimi haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 32 haber bulunmaktadır.

3 yaşındaki çocuğa tuvalet eğitimi nasıl verilir?

3 yaşındaki çocuğa tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Bebek 16 ayını doldurduktan sonra tuvalet eğitimine başlanabilir. Çocuklarda tuvalet eğitimi 5 yaşına kadar verilebilir. Tuvalet eğitiminin kaç yaşında başlatılacağı her çocuğa ve her aileye göre farklılık gösterir ancak çocuk 3 yaşına geldiğinde, tuvalet eğitimine başlamak için hazırdır. Bir diğer yandan çocuk, tuvalet eğitimine hazır olduğunu da bazı hareketleri ile ailesine gösterebilir. Örneğin çocuk bezine tuvaletini yapmadan önce haber veriyorsa, tuvalet eğitimi için de hazır demektir.
Tuvalet eğitimi için ideal dönem nedir?

Tuvalet eğitimi için ideal dönem nedir?

Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı Öğr. Gör. Damla Güzeldere Aydın, çocukların gelişiminde önemli bir role sahip olan tuvalet eğitimini ve hazırlık sürecini ebeveynlerin sorunsuz ve kolaylıkla yönetebilmeleri için önemli bilgiler verdi. Öğr. Gör. Aydın, "18-36 ay arası en ideal dönem. Çocuğun tuvalet alışkanlığını rahat kazanması için eğitim öncesi hazırlık süreci ise 18 ile 24 ay arası sürer" dedi.
7 Adımda yavru kedi eğitimi

7 Adımda yavru kedi eğitimi

Yavru kedinizin temel eğitimine olan katkınız sınırlıdır ancak hedefin net olması ve doğru davranışın doğru zamanda ödüllendirilmesi kaydıyla yavru kedinizi doğru bir şekilde eğitebilirsiniz. En etkili eğitim, seanslar kısa ve sık aralıklarla gerçekleştiriliyorsa, kedinin etrafında dikkatini dağıtacak şeyler yoksa, verilen ödül kedi için yüksek değere sahipse ve öğretilmekte olan davranış geçmişteki olumsuz bir şeyle ilişkilendirilmemişse gerçekleşecektir.
Köpekler kedi kumundan hastalanır mı?

Köpekler kedi kumundan hastalanır mı?

Evinde hem kedi hem de köpek besleyebilen insanların ne kadar şanslı olduğuyla başlayalım :) Kedi ve köpek dostlarımızın birbirleriyle anlaşabilmesi belki de dünyadaki en güzel olay. Farklı alışkanlıkları olan kedi ve köpek dostlarımızın beslenmesinden tuvalet eğitimine kadar ilgiye ihtiyaç duyar. Kediler tuvalet ihtiyaçlarını kum kabıyla giderirken, köpek dostlarımızın bir tuvalet yürüyüşüne ihtiyacı oluyor. Peki evdeki kedi kumunun köpek dostumuzun sağlığına zarar vermesi mümkün mü?
Çocuğunuza tuvalet eğitimi verirken cezalandırmayın

Çocuğunuza tuvalet eğitimi verirken cezalandırmayın

Tuvalet eğitiminin zaman gerektirdiğini ve bu nedenle ailelerin sabırlı olunması gereken bir durum olduğuna vurgulayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Akif Çelik, "Çocuğunuzu kucaklayarak teşvik etmeli başardığı zaman övmelisiniz. Cezalandırmak ve azarlamak çocuğunuzun kendisini kötü hissetmesine ve tuvalet eğitiminin süresinin uzamasına neden olacaktır" dedi.
Tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler

Tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler

Çocuklara 2-4 yaşları arasında verilmesi gereken tuvalet eğitimi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalara karşı uyarılarda bulunan uzmanlar, yanlış tutumların çocukta davranış bozukluklarına yol açabileceğini belirtti.
Tuvalet eğitimi için ideal yaş nedir?

Tuvalet eğitimi için ideal yaş nedir?

Tuvalet eğitimine başlamanın en doğru zamanının 2 yaş olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Ruhan Özer, “İki yaşından önce çocuk isteksiz ise bu eğitim için zorlanmamalıdır. Her şeye rağmen anne ve babanın çocuklara karşı yapıcı bir dille konuşmaları gerekir. Kıyaslama yaparak bu eğitimi vermek çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini etkiler” dedi ve tuvalet eğitimi için ideal yaş nedir, sorusunun cevabını açıkladı.
Çocuklarda tuvalet eğitimi nasıl olmalı?

Çocuklarda tuvalet eğitimi nasıl olmalı?

Bebeklik döneminden, erken çocukluk dönemine geçişte verilen en önemli eğitimlerden biri şüphesiz tuvalet eğitimidir. Bu yaş grubunda bir çocuğunuz varsa, çocuğunuzun tuvalet eğitimine hazır olup olmadığını nasıl anlayacak ve bu önemli eğitimi çocuğunuzu psikolojik olarak yıpratmadan nasıl vereceksiniz? Çocuklarda tuvalet eğitim sürecini başarılı şekilde tamamlayabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini Psikolog Esra Orçunlu videomuzda anlattı.
Tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte birçok annenin bana çok sorduğu “Tuvalet eğitimi vermek istiyorum fakat nereden başlamalıyım?” sorusunu birlikte inceleyelim.
Çocuğunuza tuvalet eğitimi vermenin ipuçları

Çocuğunuza tuvalet eğitimi vermenin ipuçları

Ebeveynlerin en çok tedirgin oldukları konulardan birisi de tuvalet eğitimidir. Zorlu süreçlerden geçmek ve sonunda başarısız olmaktan korktuğu için çoğu ebeveyn bu tuvalet eğitimi sürecini erteler. Tuvalet eğitimini kolaylaştıracak ve ebeveynlere büyük kolaylık sağlayacak ipuçları haberimizde.
Ebeveynlerin çocuk doktorlarına en çok sorduğu 10 soru

Ebeveynlerin çocuk doktorlarına en çok sorduğu 10 soru

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız gün itibariyle gelişimini yakından takip edip birçok konuyu doktorunuza danıştınız. Bu aşamada çocuk doktorlarına sık sorulan 10 soru...
Karantina günlerinde evcil hayvanlar da depresyona giriyor

Karantina günlerinde evcil hayvanlar da depresyona giriyor

Hiç düşündünüz mü karantina günlerinde evcil dostlarınız ne düşünüyor, neler hissediyor; onların da tıpkı biz insanlar gibi depresyona girebileceği hiç aklınıza geldi mi? Eğer sizin de köpeğiniz bugünlerde tuvalet eğitimini hiçe sayıyor, mama alışkanlığının dışına çıkıyorsa neler olduğunu durup düşünmeniz gerekebilir. Köpek Eğitmeni Senem Güner karantina günlerinde dostlarınız için nelere dikkat etmeniz ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini anlattı.
Çocuklara mutlaka kazandırılması gereken alışkanlıklar

Çocuklara mutlaka kazandırılması gereken alışkanlıklar

Güzel davranışlar sürekli tekrarlandığında hem halıcı olur hem de etraftaki insanlara kazandırılan güzel bir davranış olur. Sağlıklı ve başarı bir birey yetiştirmek için çocuklara kazandırılması gereken alışkanlıklara bir göz atalım.
Çocuklara tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Çocuklara tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Tuvalet eğitimi hem çocuklar hem ebeveynler için zorlu ve oldukça sabır gerektiren önemli bir gelişim adımını oluşturuyor. Çocuk gelişiminde önemli bir dönüm noktası olan tuvalet eğitimini, ebeveynler tarafından uygulanan yanlış tutum ve davranışlarla çoğu zaman kabusa dönüştürebiliyor. Özel Eğitim Öğretmeni ve Psikolog Mine Ağır, çocuklarda tuvalet eğitimi konusunda anne ve babaları uyarılarda bulundu.
Yavru kedi ve köpek bakımı nasıl olmalıdır?

Yavru kedi ve köpek bakımı nasıl olmalıdır?

Yavru kedi ve köpeklerdeki tuvalet eğitimi zaman alabilir, doğru aylarda eğitim almaları ve harici beslenmeleri çok önemlidir. Anneleri olmayan yavru kedilerde ise ıslak pamukla anal bölgelerine hafif masaj yapılarak tuvaletlerini yapmaları sağlanmalıdır.30-40 günlük yavruların ise iç ve dış parazit kontrolleri yapılmalıdır. Veteriner Hekim Samet Çetinkaya yavru kedi ve köpek bakımı hakkında bilgi verdi..
Köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl verilmelidir?

Köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl verilmelidir?

Köpeklerdeki tuvalet eğitiminin kedilerden farklılık gösterdiğini söyleyen Veteriner Hekim Samet Çetinkaya şunları ekledi. Hayvan sahibinin her öğünden 15 dakika sonra köpeği dışarı çıkararak tuvalete alıştırmalıdır. Başarılı olmak için de hayvan sahibin sabırlı olması ve köpeği ödüllendirmesi gerekmektedir.
Kedilerde tuvalet eğitimi nasıl verilmelidir?

Kedilerde tuvalet eğitimi nasıl verilmelidir?

Kedilerde tuvalet eğitimi vermek oldukça kolaydır. İçgüdüsel olarak eğitime uygun olmalarına rağmen bazı durumlarda özellikle de bebeklik döneminde hayvan sahibinin kumda eşeleme hareketini yavruya göstermeleri gerekebilir.
Bebeklerde kabızlık neden olur?

Bebeklerde kabızlık neden olur?

Bebeklerde kabızlığın nedenlerine bakacak olursak, erken tuvalet eğitimi, yanlış beslenme, tiroit bezinin çalışmaması ve bağırsak darlıkları, tıkanmaları gibi sebepleri sayabiliriz. Çocukların özellikle lifli gıdalarla beslenmesi gerektiğini anlatan Dr. Koray Hacıoğlu, çocukların tuvalet eğitimine geçiş konusuna önem verilmesi halinde kabızlık sorununun önüne geçileceğini söyledi.
Kediler eğitilmeden nasıl kum kabını kullanır?

Kediler eğitilmeden nasıl kum kabını kullanır?

Kedilerin ne kadar garip canlılar olduğunu hepimiz biliyoruz. Kedi sahiplerinin en büyük şansı, kedilerine tuvalet eğitimi vermek zorunda olmaması belki de. Kediler direkt tuvalet kabını bulur ve tuvalet ihtiyacını gidermek için onu kullanır. Peki kediler kum kabının tuvalet için olduğunu nasıl anlar? Kedilere hiç tuvalet eğitimi vermeden tuvaletini kum kabına yapacağını nasıl anlar?
Çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır mı?

Çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır mı?

Çocuklarımızın bezden kurtulup tuvalet eğitimlerini tamamlamaları biz ebeveynler için çok önemli. Peki çocuğumuzun bu eğitime hazır olduğunu nasıl anlarız? Tuvalet eğitiminin püf noktaları nelerdir? İşte tuvalet eğitiminde izlenecek adımlar…