Gezegen

Gezegen Haberleri

Gezegen haberleri sayfasında Gezegen haberlerini bulabilir tüm Gezegen haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Gezegen haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 409 haber bulunmaktadır.

Dünyanın çevresi kaç kilometredir? Dünya kaç km'dir?

Dünyanın çevresi kaç kilometredir? Dünya kaç km'dir?

Üzerinde yaşamış olduğumuz gezegen yani Dünya Güneş sisteminde bulunan gezegenler içerisinde yer almaktadır. Güneşe yakınlığı bakımından üçüncü gezegendir. Bilinen verilere göre Dünya üzerinde insanların yaşaması için hava ve su bulunduran tek gezegendir.
Oğlak burcunda dönüştürücü Yeni Ay hangi burcu nasıl etkiliyor?

Oğlak burcunda dönüştürücü Yeni Ay hangi burcu nasıl etkiliyor?

Bugün Oğlak burcunda değişim ve dönüşümün gezegeni Plüton’un başrolde oynadığı bir Yeni Ay meydana geldi. Yeni Ay’lar yeni başlangıçları sembolize eder, Oğlak burcu ise iş hayatını, disiplini ve sorumluluk duygusunu. Plüton’un etkisi ise bu dönemde yapacağımız başlangıçların, alacağımız sorumlulukların ve hedeflerimize yönelik atacağımız adımların bizi değiştireceğini ve dönüştüreceğini ifade ediyor.
Uzaydan gelen görüntü gibi! Gören herkes buraya akın etti

Uzaydan gelen görüntü gibi! Gören herkes buraya akın etti

Burası başka bir gezegen değil, Afrika'nın kuzeydoğusunda yer alan Etiopya'nın kuzeydoğusunda, Eritre'nin güneyinde ve Cibuti'nin kuzeybatısında yer alan bir Danakil çöküntüsü Isı, yüksek asitlik ve yoğun sülfürün birleşimi, inorganik demirin oksitlenmesine ve sarı yeşil renkli birikintilere sebep oluyor. Turistlerin uğrak yeri olan bu çöküntü tehlikeli olmasıyla da biliniyor.
Bilim insanları 10 milyar yaşında bir Süper Dünya gezegeni keşfetti

Bilim insanları 10 milyar yaşında bir Süper Dünya gezegeni keşfetti

ABD'de bilim insanları, 10 milyar yıl önce oluşmuş eski bir yıldız sistemi içinde kayalık 'Süper Dünya' gezegeni bulduklarını açıkladı.
Astrolojide juno: Ruh eşimi nasıl tanırım?

Astrolojide juno: Ruh eşimi nasıl tanırım?

Astrolojik olarak doğum haritalarımız gerek kişilik yapımız gerek yaşam içinde karşılaşacağımız durumlar hakkında bilgi alabileceğimiz kaynaklar olarak çalışırlar. Bir astroloji haritası aslında gökyüzünün kendisini temsil eder. Gökyüzünde var olan gezegenlerin ve tüm diğer astrolojik unsurların bir nevi kâğıda dökülmüş, çizdirilmiş, resmedilmiş halini bize verir. // DİLARA EFEOĞLU
Ey Toprak! Söyle bana bunca kabullenirliğin sırrını!

Ey Toprak! Söyle bana bunca kabullenirliğin sırrını!

Gezegenlerin çoğunlukla toprak elementinde ve daha az olarak da hava elementinde olacağı bir haftaya giriyoruz. Güneş, Venüs, Plüton, Mars ve Uranüs toprak elementinde olacaklar. Ay da Pazartesi akşamına doğru Oğlak burcuna geçmiş olacak. Haliyle toprak elementi etkilerini daha yoğun hissedeceğiz. // Uz. Dr. F. Sena Büyükçopur
Cildinize Yeniay doğuyor!

Cildinize Yeniay doğuyor!

13 Ocak Çarşamba günü, Medikal Astrolojide cildi yöneten Oğlak burcunda bir Yeniay meydana gelecek. Yeni yılın bu ilk Yeniayı, yenilenme enerjisini güçlü şekilde bize sunacak. Yeniay esnasında Güneş Ay ikilisi Plüton ile kavuşuma ilerliyor olacak. Küllerinden yeniden doğma, ölüm ve doğum temalarını barındıran Plüton, geri dönülmez dönüşümlerin, radikal değişimlerin gezegenidir. Plüton’un temas ettikleri için artık hiç bir şey eskisi gibi olamaz. Yenilenmek ve tazelenmek için Plüton’un güçlü enerjisini doğru kullanmak gerekir. // ÇAĞLA ERCANOĞLU
En iyi yatırım aracı: Cilt bakımı

En iyi yatırım aracı: Cilt bakımı

Yeni yılın ilk haftasında önemli gezegen hareketleri var. 7 Ocak Perşembe günü Mars Boğa’ya, 8 Ocak Cuma günü Merkür Kova’ya ve Venüs Oğlak burcuna geçiş yapacak. // ÇAĞLA ERCANOĞLU
Baş döndürücü hızda bir haftaya hazır mısınız?

Baş döndürücü hızda bir haftaya hazır mısınız?

Çok sayıda gezegenin burç değiştirmesi, Merkür’ün aktif açıları bize gösteriyor ki: Baş döndürücü bir şekilde hızlanıyoruz! Hangi anlamda? Öncelikle iletişim anlamında. Belki bir müddettir konuşulmayan şeyler artık konuşulmaya başlayabilir.
Ciddi ilişkiler 'Kova'ları bekliyor

Ciddi ilişkiler 'Kova'ları bekliyor

Sevgili Kovalar, siz özgürlük insanısınız. Kural tanımayan bir yapınız var. Bu yıl ciddi ve kurallı düşünmeye başlayacaksınız. Gerçek aşkların kıyısına geleceksiniz. Bolluk gezegeni Jüpiter ve disipline eden Satürn kişisel evinizde ilerleyecek. Her şeyin zorunu seçeceksiniz.
Sürprizler 'Oğlak'ları mutlu edecek

Sürprizler 'Oğlak'ları mutlu edecek

Sevgili Oğlaklar, geçmişte kimseye ödün vermediniz. Bu yıl köklü değişim gezegeni Plüton kişisel evinizde ilerleyecek. İlişkilerde sessiz ve derinden gideceksiniz. Yaşamı bir bilgi hazinesi gibi gören Oğlak için başarısızlık yoktur ve bu yıl en zor rolü üstlenmenizde biraz da suç sizin.
Sosyal medya cümbüşü

Sosyal medya cümbüşü

Sosyal medya için "Son yüzyılımızın, hatta gezegenimizin oyun parkı" diyelim mi? Ne düşünürseniz düşünün, ne yaparsanız yapın, hepimiz bu kuyunun dibindeyiz. Çıkmak istesek de çok geç artık. Başka alan kalmadı. Kuşatıldık, köşeye kıstırıldık.
Yeter ki gel bana 20 senede bir gün

Yeter ki gel bana 20 senede bir gün

Bu hafta etkisi yaklaşık 20 yıl sürecek bir buluşmaya şahit olacağız. Gezegenler de belli aralıklarla kavuşum yapar. Jüpiter ve Satürn etkileri çok önemli görülen iki gezegen. Hem hızlı hareket etmediklerinden etkileri uzun sürer, hem de jenerasyon gezegenleri dediğimiz Uranüs, Neptün ve Plüton gibi, o yıllarda doğan bütün herkesi aynı şekilde etkilemediklerinden kişisel haritalarda önemli sayılırlar. Klasik görüşe göre Satürn en büyük kötücül, Jüpiter ise en büyük iyicildir. // Uz. Dr. F. Sena Büyükçopur
Venüs Oğlak burcunda

Venüs Oğlak burcunda

Astrolojide Venüs, sevgi, ilgi, aşk gibi duygularımızı nasıl ifade ettiğimizi ve bizi en fazla nelerin mutlu ettiğini anlatan gezegendir. Doğum haritamızda Venüs hangi burçta yerleşmişse o burcun benzer özelliklerini taşıyan yönde ilişkilere çekilebilir ve yine benzer özellikteki kişileri kendimize çekebiliriz. // Dilara Efeoğlu
Sizi başka bir gezegendeymiş gibi hissettirecek 13 lokasyon

Sizi başka bir gezegendeymiş gibi hissettirecek 13 lokasyon

Dünyamız o kadar gizemli ki her yeni keşif bizi daha da şaşkınlığa sürüklüyor. Öyle ki uzak diyarlarda aradığımız doğal güzellikler aslında yanı başımızda çıkıyor. Hollywood'un uzay filmlerinden başka gezegenlerin coğrafyasına aşinayız. Peki senaristler bu filmlerdeki gezegenleri yaratırken aslında kendi gezegenimizden esinlenmiş olabilirler mi? Bizce olabilir :) Peki Mars'a seyahat için önümüzde daha uzun yıllar varken gezegenimizdeki Mars'ı görmek istemez misiniz? İşte sizi başka gezegendeymiş gibi hissettirecek lokasyonlar.
'Aslan'lar için uğurlu bir yıl

'Aslan'lar için uğurlu bir yıl

Sevgili Aslanlar, bu yıl cesaret edemediğiniz konular yön değiştirecek, belki de farklı bir işe geçeceksiniz. Karşıt disipline eden Satürn ve bolluk gezegeni Jüpiter yılın büyük bir bölümünde ortaklıklar evinizde size eşlik edecek. İşyerinizde çıkabilecek aksiliklere karşı hazırlıklı olun.
İnsan yapımı nesnelerin ağırlığı dünyadaki tüm canlıların ağırlığını aştı

İnsan yapımı nesnelerin ağırlığı dünyadaki tüm canlıların ağırlığını aştı

Bilim insanları, insan yapımı nesnelerin ağırlığının 2020 yılı sonu itibarıyla dünyadaki tüm canlıların toplam ağırlığını aşmış olacağını tahmin ediyor. Yani yeryüzündeki tüm plastik, tuğla, beton ve diğer insan yapımı nesneler, ilk kez gezegendeki bitki ve hayvanların ağırlığını aşmış olacak.
Kızıl Gezegen'in yüzeyinden yeni görüntüler geldi

Kızıl Gezegen'in yüzeyinden yeni görüntüler geldi

NASA'nın gözlem aracı Curiosity'nin Mars'tan bir yıl boyunca gönderdiği fotoğraflar yapay zekayla işlenerek 4K kaliteye getirildi. Curiosity'nin son bir yıl içerisinde yaptıklarını videodan izleyebilirsiniz.
Aşk kalbi

Aşk kalbi

Yeni bir haftadan tüm Posta Gazetesi okurlarına merhaba, Astrolojide Venüs, sevgi, ilgi, aşk gibi duygularımızı nasıl ifade ettiğimizi ve bizi en fazla nelerin mutlu ettiğini anlatan gezegendir. Doğum haritamızda Venüs hangi burçta yerleşmişse o burcun benzer özelliklerini taşıyan yönde ilişkilere çekiliyor olabilir ve yine benzer özellikteki kişileri kendimize çekiyor olabiliriz. // Dilara Efeoğlu
Neptün retrosu bitiyor

Neptün retrosu bitiyor

Bu hafta sizlere hayallerimizi yöneten gezegen Neptün, bitirmekte olduğu retro hareketinden ve kadersel yolumuzda bizleri nasıl etkileyebileceğinden bahsetmek istiyorum. // Burcu Çakır