tok tutan yiyecekler

tok tutan yiyecekler Haberleri

tok tutan yiyecekler haberleri sayfasında tok tutan yiyecekler haberlerini bulabilir tüm tok tutan yiyecekler haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. tok tutan yiyecekler haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 14 haber bulunmaktadır.

Uzun süre tok tutan 10 beslenme önerisi

Uzun süre tok tutan 10 beslenme önerisi

Ağzınız bir türlü boş durmuyor, mideniz dolu olsa bile sürekli bir şeyler mi yemek istiyorsunuz? Bu durumda açlığınız psikolojik olabilir. Kilo verme maratonunuzda tokluk hissinizi artırmak son derece önemli. Tokluk hissinizi artırmak için doğru besinleri tüketmenizin yanı sıra bazı alışkanlıklar da geliştirmeniz gerekiyor. İşte uzun süre tok tutan 10 beslenme önerisi...
Ramazan'da tok tutan yiyecekler neler?

Ramazan'da tok tutan yiyecekler neler?

Ramazan ayında öğün sayısının ikiye düşmesi, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi daha da önemli hale getiriyor. Çünkü bu ayda, öğün zamanlarında, yemek miktarlarında ve tercih edilen besinlerin çeşitlerinde önemli değişiklikler oluyor. Öğün sayısının azalmasına bağlı olarak vücudun ihtiyacı olan enerji, protein, vitamin, mineraller ve en önemlisi kalsiyum ihtiyacı azalmıyor. Peki Ramazan'da tok tutan yiyecekler neler? Merak edilenleri Dr. Dyt. Tuba Kayan Tapan anlattı.
Altın değerinde tüyolar: Uzun süre tok kalmanızı sağlayacak 19 ipucu

Altın değerinde tüyolar: Uzun süre tok kalmanızı sağlayacak 19 ipucu

Kilo vermenin birincil kuralı tok kalmak. Peki tok tutan besinler hangileri? Tok kalmanızı sağlayacak ipuçlarını takip ederek daha hızlı kilo verebilirsiniz. Peki tok kalmak için ne yapmalısınız? Uzun süre tok tutan besinler listeledik. Tok tutan yiyecekleri nedenleriyle birlikte anlattık.
Ergenlikte metabolizma hızını artıran, iştah kesen ve tok tutan sağlıklı beslenme önerileri

Ergenlikte metabolizma hızını artıran, iştah kesen ve tok tutan sağlıklı beslenme önerileri

Uzmanlar, çocukların en savunmasız bir dönemi yaşadığı, hormonal, bilişsel ve duygusal değişikliklerle mücadele ettiği ve büyümenin hızla arttığı ergenlik döneminde, beslenmenin önemine dikkat çekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Zülal Yalçın, ergenlik dönemindeki sağlıksız beslenme alışkanlıklarının yetişkinlikte kronik hastalıklara neden olabileceği konusunda ebeveynleri uyardı.
Zayıflamak isteyenlerin mutfağında bulunması gereken 10 tok tutan besin

Zayıflamak isteyenlerin mutfağında bulunması gereken 10 tok tutan besin

Tok tutan yiyecekler... 'Zayıflamak istiyorum' diyen herkesin ortak derdi. Zayıflatan besinler ya da yağ yakan yiyecekler diyet yapanların en iyi arkadaşı olur çıkar. Öğle yemeğinde yediğimiz yoğurdun kasesine baharatları boca eder, bir anda elma sirkeli su içmeye başlarız. Evet, eğer yağ yakan yiyecekleri aramaya başladıysan aramıza hoşgeldin. Sana, market alışverişinde sepetini doldurman gereken ürünleri listeledik. Tok tutan yiyeceklerle diyetini kolaylaştırabilir, iştahını dizginleyebilirsin. İşte, zayıflamak isteyenlerin mutfağında bulunması gereken 10 tok tutan besin!
Çabuk acıktıran 16 tehlikeli yiyecek

Çabuk acıktıran 16 tehlikeli yiyecek

Çabuk acıktıran besinler hangileri? Özellikle diyet sırasında çabuk acıktıran yiyecekler zayıflamak isteyenler için oldukça tehlikeli bir kategoriye giriyor. Yedikçe acıktıran besinler, her öğünün ardından hemen acıkmanıza neden olarak mutfak yollarını arşınlamanızla sonuçlanıyor. Bu açıdan çabuk acıktıran yiyeceklerden uzak durmalı, tok tutan yiyeceklere yönelmelisiniz. Acıktıran besinlerden uzak durmak, diyet ömrünüzü uzatarak daha fazla zayıflamanıza yardımcı olacaktır. İşte çabuk acıktıran 16 tehlikeli yiyecek.
Uzun süre tok tutan 10 yiyecek

Uzun süre tok tutan 10 yiyecek

Uzun süreli tok tutan yiyecekler, özellikle diyet yapanların vazgeçilmezidir. Tok tutan yiyeceklerin bir özelliği de iştah kesen yiyecekler kategorisine dahil olmasıdır. Kolay tok tutan yiyecekler uzun süre acıkmayı ortadan kaldırarak zayıflamaya yardımcı olur. Besinlerin içerisindeki protein, posa, lif, yağ miktarları tok tutan yiyeceklerin acıkmayı geciktirmesindeki en önemli etken. Bu nedenle bazı besinlerin tok tutan yiyecek olma özelliği bulunur. Uzun sürelli tok tutan yiyeceklerin daha çok karbonhidratlardan oluştuğu düşüncesi yaygın olsa da aslında tok tutan yiyecekler daha çok lifli protein gıdalardan oluşur. İşte uzun süre tok tutan 10 yiyecek.
Sahurda tüketilmesi gereken besinler neler?

Sahurda tüketilmesi gereken besinler neler?

Sahurda tüketilen yiyecekler ve içecekler kolay oruç tutmada doğrudan etkili. Peki sahurda tok tutan yiyecekler neler? Hangi içecek Ramazan ayında susuzluğu önler?
Ramazan'da kaçınılması gereken yedikçe acıktıran 10 besin

Ramazan'da kaçınılması gereken yedikçe acıktıran 10 besin

Bazen sofradan kalktıktan yarım saat sonra acıktığınızı, mükellef bir sofradan sonra dahi midenizin kazındığını hissediyorsanız beslenmenizde bir hata var. Acıktıran yemekler, yedikçe acıkmanıza neden olan yiyecekler bir şehir efsanesi değil. Acıktıran yemekler, sizin daha fazla yemek için uydurduğunuz bir bahane değil. Özellikle Ramazan Ayı'nda acıktıran besinler tüketmek, oruç tutanlar için oldukça zorlu bir ortam oluşturacaktır. Bu nedenle iftar ve sahurlarda tok tutan yiyeceklere yönelmek en mantıklısı. Daha rahat bir Ramazan Ayı'nda daha tok kalabilmek için, işte kaçınmanız gereken yedikçe acıktıran 10 besin!
Ramazan'da kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlık sorununu çözmek için yapılması gerekenler?

Ramazan'da kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlık sorununu çözmek için yapılması gerekenler?

Ramazan ayının sağlık açısından konforlu geçiyor olması oldukça önemli. Ortalama 4-5 saatlik tokluk ile iştahımızı, sağlığımızı, kilomuzu ve mental performansımızı yönetirken 16-17 saatlik bir açlık süresi ile bu yönetimi nasıl sağlayacağımız kısmı hepimiz için dikkat edilmesi gereken bir konu. Peki, Ramazan'da kabızlığa ne iyi gelir merak ediyor ya da kabızlık sorununu çözmek için yapılması gerekenler neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız "Ramazan'da kabızlığa ne iyi gelir, kabızlık sorununu çözmek için yapılması gerekenler?" haberimize bir göz atın.
İştahınızı bıçak gibi kesecek yiyecekler

İştahınızı bıçak gibi kesecek yiyecekler

İştahınız mı çok açık, yoksa duygularınız mı? "Ne kadar yersem yiyeyim bir türlü doymuyorum" diyorsanız, beslenme tarzınızda değişiklik yapmanız gerekiyor demektir. İştah kontrolünü bir kere elinizden kaçırırsanız bir daha toparlamanız zor. Bu nedenle yiyeceklere dikkat etmenizi öneriyor ve iştahınızı toparlamanızı sağlayacak besinleri açıklıyoruz.
Tok tutan yiyecekler nelerdir? Sahurda ve iftarda hangi besinler tüketilmeli?

Tok tutan yiyecekler nelerdir? Sahurda ve iftarda hangi besinler tüketilmeli?

Ramazan ayı geldi ve Müslümanların büyük bir çoğunluğu ilk oruçlarını tutuyorlar. Her yıl olduğu gibi ramazan ayında "tok tutan yiyecekler nelerdir?" sorusu gündem olmuş durumda... İşte tok tutan besinler...
Sahurda tok tutan yiyecekler

Sahurda tok tutan yiyecekler

Sahurda ne yesem, sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir diye merak edenler; sorularının cevabını bu haberde bulabilir. Gece yenen ağır yemeklerin uyurken metabolizma hızı düştüğü için yağa dönüşme riski yüksektir. Bu nedenle sahurda uyanılıp niyetlenilmesi daha doğrudur. Sahurda protein içerdiği için süt, yoğurt, peynir gibi gıdalar tercih edilebilir, kan şekerinin düşmesini önlediği için yanına mutlaka ekmek eklemelidir veya tahıl çorbaları da olabilir.
Daha rahat oruç tutmak için bu besinleri tüketin

Daha rahat oruç tutmak için bu besinleri tüketin

Ramazan’da gün boyu tokluk hissi yaşamak ve daha sağlıklı oruç tutmak için siz de bu besinleri tüketin.