Cilt Problemleri

Cilt Problemleri Haberleri

Yeni cilt bakımı ritüeli: Wishful kağıt maskeler

Yeni cilt bakımı ritüeli: Wishful kağıt maskeler

Güzelliğin sınır tanımayan gücü Sephora, ikonik makyaj markası Huda Beauty’nin kurucusu Huda Kattan’ın yeni cilt bakımı markası Wishful ile ritüelinize renk getiriyor.
Sağlıklı cildin bir numarası var: 5.5

Sağlıklı cildin bir numarası var: 5.5

Sağlıklı bir cilt için elinizden geleni yapıyor, ancak hala kızarıklık, renk eşitsizliği, kuruluk gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız belki de sorun cildinizin pH dengesinde. Özellikle cilt uzmanlarından sıkça duyduğumuz cildin pH değerinin ne anlam taşıdığını pek çoğumuz bilmiyoruz. Cildimizin sıkça temas ettiği sabun 11 pH değeri, kolonya ise 2.5 pH değeriyle cildin koruyucu tabakasına zarar verebiliyor. Peki, nedir bu pH değeri? Cilt için neden bu kadar önem taşıyor? Bu soruların yanıtlarını Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır veriyor.
Siyah noktalardan kurtulmak için 6 ev yapımı tarif

Siyah noktalardan kurtulmak için 6 ev yapımı tarif

"Yakından çekme, siyah noktalar!" Bu cümle, bir yerlerden tanıdık geldi mi? Selfie'lerin en büyük düşmanı siyah noktalar, bir an önce hareket geçmedikçe kurtulması en zor cilt problemi. Sivilceler bile kendi kendine geçse de, siyah noktalar bırakın yok olmayı azalmıyor bile. Siyah noktalardan kurtulmak için sazı elinize almanız lazım. Ancak siyah noktaların geçmesi için ille de büyük yatırımlar yapmaya gerek yok. "Zaten o kadar param da yok diyorsanız, mutfağınız emrinize âmâde! Siyah noktalar nedeniyle kalabalık ortamlarda güneş ışığına çıkmaya bile çekiniyorsanız, kolları sıvayın ve malzemeleri hazırlayın. İşte siyah noktalardan kurtulmak için 6 doğal çözüm!