Genital Bolge

Genital Bolge Haberleri

Ağdanın acısını azaltmak için 8 ipucu!

Ağdanın acısını azaltmak için 8 ipucu!

Ağda, epilasyon yöntemlerinin en popülerlerinde biri. Ama acısız apda hepimizin hayali. Ağda acısını azaltmak için doğal yöntemler olduğu gibi, ağda öncesi buz da ağdanın acısını azaltmak için denenebilecek yöntemlerden. Genital bölgede acısız ağda nasıl yapılır? ise en çok sorulan sorulardan biri. Acısız ağda sandığınız gibi hayal değil. Acısız ağda yapmanın püf noktaları var. İşte ağda acısını azaltmak için 8 ipucu!
Genital bölge nasıl beyazlatılır? Bikini bölgesi renk açma yöntemleri

Genital bölge nasıl beyazlatılır? Bikini bölgesi renk açma yöntemleri

Son dönemlerin popüler güzellik uygulamalarından biri olan genital bölge (vajina) beyazlatma yöntemi hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın bilgiler verdi. Vajina beyazlatma uygulamaları ile beyazlatıcı krem ve serumlar hakkında detaylı bilgi haberimizde.
Erkeklerin genital bölge temizliğinde dikkat etmesi gereken 10 şey

Erkeklerin genital bölge temizliğinde dikkat etmesi gereken 10 şey

Genital bölge temizliği, genel olarak yapılan erkek vücut temizliğinin önemli bir parçasını kapsar. Temizliğinin iyi yapılmaması birçok hastalığa sebep olabilir. Bu hastalıklar çok ciddi olabilir ve kişiyi kansere kadar sürükleyebilir. Doğru hijyen kurallarının uygulanmaması durumunda genital bölgede virüs, bakteri, parazit gibi enfeksiyonlar gelişir. Bu gibi durumlardan oluşan hastalıkların cinsel yolla karşı tarafa bulaşması da mümkündür. Bu nedenle genital bölge temizliği dendiğinde akla sadece kadınların genital bölgesi gelmemeli. Halihazırda 'genital' kelimesi, cinsiyet belirtmeyen bir ifadeyken, genital bölge temizliği dendiğinde erkekler de kulak kesilmeli. İşte erkeklerin genital bölge temizliği yaparken dikkat etmesi gereken 10 şey!
Genital bölge temizliğinde dikkat edilecek 9 kural

Genital bölge temizliğinde dikkat edilecek 9 kural

Genital bölgenin en hassas yerimiz olmasından belki de temizliği konusunda çoğu kez şüpheye düşüyoruz. Vajina tüylerimi nasıl almalıyım, genital bölgemi nasıl temizlemeliyim... Bu konuları herkesle paylaşmak kolay olmadığı için genellikle internete başvuruyoruz. Bizi genital bölge temizliği konusunda en çok düşündüren koku faktörü olduğu için, vajina için kokulu temizleyiciler tercih ediyoruz. Ancak kadın bedeninin kusursuz yapısını unutmamak gerekir. Vajina gibi kendi temizliğini yapan bir organ daha bulunmuyor. Vajinanızın titizliğine güvenin ve kimyasal maddeler kullanmayın. İşte vajina ve genital bölge temizliğinde uygulamanız gereken 9 kural!
Genital estetik hakkında bilinmesi gerekenler

Genital estetik hakkında bilinmesi gerekenler

Genital bölgenin görünümü hem kadın hem de erkek için önemsenen konular arasında yer alıyor. Kadınların estetik kaygısı duyduğu alanlardan başında "genital bölge" geliyor. Genital bölgesinin estetik olarak düzgün olması kadının kendine olan güvenini artırıyor, karşı cinsle olan ilişkisinde kendisini çok daha mutlu hissetmesini sağlıyor.
Genital bozukluklar hem cinsel hayatı hem de evliliği etkiliyor

Genital bozukluklar hem cinsel hayatı hem de evliliği etkiliyor

Hormonlar, cinsel ilişki, doğum ve kişisel temizlik ile ilgili birçok faktör genital bölge sorunlarına neden oluyor. Kadınların genital bölgede oluşan sarkma, fazla deri katlantıları, kararma, vajina genişlemesi gibi sorunlarına estetik operasyonlar çözüm oluyor. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer genital bölge estetik uygulamaları hakkında bilgi verdi.
Doğum sonrası sorunlar kadının cinsel hayatını etkiliyor

Doğum sonrası sorunlar kadının cinsel hayatını etkiliyor

Bazı kadınlar özellikle de doğum sonrasında genital bölgelerinde nefret ettikleri veya anormal gördükleri durumları düzeltmek için bazı estetik uygulamalara yöneliyor. Labioplasti (İç Dudak Estetiği), Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı), Klitoris estetiği (Klitoral Hudoplasti), Genital beyazlatma, G noktası büyütme ve büyük dudaklara dolgu uygulaması gibi estetik uygulamalar kadınların doğum sonrasında ihtiyaç duyduğu uygulamalar arasında yer alıyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Deniz Ulaş genital bölge estetiği uygulamalarını anlattı.
Genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir?

Genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir?

Genital estetik uygulamaları son yıllarda en çok talep gören uygulamalardan. Özellikle de doğum sonrası ve kilo kayıplarının fazla olduğu durumlarda genital bölgede birçok farklı estetik uygulamaları yapılıyor. Doğumda yapısı bozulan genital bölgenin çeşitli yöntemlerle onarılması mümkün. Peki, Genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir? Doğumda deforme olan vajina nasıl düzeltilir? Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer genital estetik ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Ergenlikte hormonal bozukluklar nelere yol açar? Gecikmiş ve erken ergenlik nedir?

Ergenlikte hormonal bozukluklar nelere yol açar? Gecikmiş ve erken ergenlik nedir?

Normal şartlar altında 10-11 yaşlarında başlayan ergenlik, bazı çocuklarda daha erken veya daha geç görülebiliyor. Bu ise birtakım sorunlara yol açıyor. Peki, Ergenlikte hormonal bozukluklar nelere yol açar? Gecikmiş ve erken ergenlik nedir? Kalıcı ergenlik gecikmesi (hipogonadizm) nedir? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran, ergenlikte yaşanan hormonal bozuklukları anlattı.
Vajinal estetik hakkında merak edilenler

Vajinal estetik hakkında merak edilenler

Sağlık teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte günümüzde birçok bölgeye estetik yapılabiliyor. Bunlardan birisi de genital bölgeye yapılan estetik. Kadınların genital bölgesinde estetik açıdan rahatsızlık yaratan durumları gidermek için vajinal estetik uygulanıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Uzmanı Doç.Dr. Türkan Örnek Gülpınar, son dönemlerde popüler olan vajinal estetik hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı